יהדות

מי לא זקוק לפרנסה? קבלו סגולה ידועה מן המקורות, שתעניק לכם שפע כלכלי במשך כל השנה, ולא רק בחגים

פרנסה בשפע? קבלו את אחת הסגולות היותר נחשבות מן המקורות הקדושים שלנו

כל אחד מאיתנו רוצה ברכה בעסקיו הגשמיים.

כולנו היינו רוצים לפצח את חידת הברכה בפרנסה – זו שתביא אל חיינו המון כסף, גם מבלי לעבוד כל כך קשה. אז איך עושים את זה?

על פי המקורות הקדושים ביהדות – הדרך לברכה בפרנסה עוברת דרך שלוש מילים, שמאחוריהן משמעות גדולה: "עשר – כדי שתתעשר". מה זה אומר בעצם?

הכסף נקרא כך משום שכל העולם כוסף אליו ורוצה להשיגו. השאלה שצריכים לשאול היא לא למי הכסף מגיע, אלא אצל מי הכסף נשאר? כי יכול להיות מצב שבו אדם יזכה בסכום גדול של כסף, אך לא בהכרח שהכסף יישאר ברשותו. מה הוא צריך כדי לעשות כדי שהכסף יישמר ברשותו? להתנהל נכון עם הכסף.

לעשות פעולות נכונות, שיראו לקדוש ברוך הוא שאנחנו עושים את מה שהוא ציווה עלינו, כדי ש'זרימת' הכסף אלינו תעבור בצינור ללא הפרעות, צינור נקי.

השפע הוא כמו נהר שוצף ואיתן, שמימיו זורמים בכל השנה – אולם די בפעולה קטנה בלתי נכונה, כדי להטות אותו לנתיב אחר מזה שהוא רגיל לזרום בו.

מלמדת אותנו תורת הקבלה כי כדי להתעשר וכדי לשמור על העושר שמגיע אלינו, עלינו לעשר – שפירושו לתת עשירית מכל סכום כסף שמגיע אלינו.

למרות שרבים תוהים בינם לבין עצמם כיצד מציאות כזו תיתכן, עלינו לדעת כי זו המצווה היחידה שבה הקדוש ברוך הוא בכבודו ובעצמו פונה לאדם ומזמין אותו לנסותו. "בחנוני נא בזאת", נכתב בתורה תוך כדי תיאור של מה שייתן הקב"ה למי שיעשר כראוי מכל כספו, במילים: "והריקותי לכם ברכה עד בלי די".

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button