טבעי לי

הדרך אל האושר – חלק ראשון

כולנו רוצים אושר ושמחה. כולנו רוצים ליהנות ולהרגיש טוב. השאלה היא כמה מאיתנו באמת מרגישים כך?

"הבית הרגשי"

טוני רובינס, המאמן האמריקאי הנודע, מדבר על "הבית הרגשי שלך" Your emotional home. הכוונה היא: האם רוב הזמן חווים רגשות חיוביים כגון הנאה ושמחה, או שרוב הזמן חווים רגשות שליליים כגון תסכול, כעס ועצב? אני מזמינה אתכם לעצור לדקות וספורות, ולשאול את השאלות: "אילו רגשות מאפיינים אותי?", "אילו רגשות אני חווה בתדירות יותר גבוהה?"

מודעות היא דבר מאוד חשוב. כאשר תבינו שיש פה אתגר שכדאי להתמודד איתו, אז יהיה לכם יותר קל למצוא פתרון. אך אם אין מודעות, וממשיכים לכעוס או להיות עצובים – הסיכויים נמוכים שהמצב ישתפר לטובה.

השלב הבא הוא לדמיין ולראות בעיניי רוחנו את המצב האידיאלי אליו שואפים. הרבה פעמים אנו יודעים מה אנו לא רוצים. הבעיה היא כאשר אנו מתמקדים במה שאנו לא רוצים – זה עדיין המוקד שלנו ובזה המחשבות שלנו מתמקדות! אם יגידו לכם: "אל תסתכלו למטה!" הדבר הראשון שתעשו זה להסתכל למטה 😊 אם אומר לכם: "אל תחשבו על פיל אדום עם נקודות ירוקות", אז על מה תחשבו אם לא על אותו פיל… לכן חשוב מאוד להתמקד במה שאנו כן רוצים להשיג. לראות אותו ממש ולהרגיש אותו ממש כאילו הוא כבר עכשיו קיים!

המגזין האמריקאי היוקרתי American Scientist  פרסם מחקר בו מדענים של NASA, סוכנות החלל האמריקאית, חיברו ספורטאים אולימפיים למבחנות ומכשירי מדידה במעבדה. החוקרים ביקשו מהאתלטים לדמות אימון שלם בראשם – כל זאת בזמן שהוא לא זזים אלא מחוברים למכשירים. הספורטאים נענו לאתגר ורק דימו במחשבתם את האימון הרגיל שלהם. בעזרת המכשירים שחוברו גם לאיברי הגוף השונים, למשל לרגליים ולזרועות, החוקרים נדהמו לגלות שאיברי הגוף של הספורטאים הגיבו כאילו הספורטאים היו במהלך אימון! כלומר: המוח נתן פקודה לשרירים הגוף, מכשירי המעבדה הראו שהשרירים מגיבים ופועלים בהתאם, גם כאשר האימון עצמו לא בוצע בפועל אלא רק במחשבה! זה כאמור ניסוי מדעי שהוכיח את כוח המוח ואת כוחה של חשיבה חיובית!

מוזמנים לקרוא את החלק הראשון וגם השני על כוח המוח, וגם את החלק הראשון וגם השני על חשיבה חיובית שיעזרו לכם ליישמם בפועל ולראות תוצאות בשטח.

מה המסלול? לאיפה רוצים להגיע? מה רוצים להשיג?

ניתן להמשיל זאת לקברניט של ספינה המפקד על ספינה חדשה, משוכללת ומאובזרת, הכוללת את כל היכולות והכישורים הגבוהים. אך אם אין לקברניט מסלול, והוא לא יודע לאן הוא רוצה להפליג, אז הוא ישוט "עם הזרם", עם החברה שסוחפת אותו, אך לא יגיע למחוז חפצו – כי אין לו מחוז כזה!

זה נראה פשוט אך יש אנשים שלא באמת יודעים מה הם רוצים. הם לומדים מה שהוריהם רוצים, עובדים במקצוע שהחברה מצפה מהם לעבוד, אך הם לא מקשיבים לעצמם ולא מנווטים את עצמם לאיפה שהם רוצים. ואז עלולות להגיע או להתגבר תחושת התסכול, הכעס וחוסר המימוש.

זה הזמן לעצור רגע, לחשוב על מה שבאמת רוצים להשיג! מה ישמח אתכם? מה יגרום לכם הנאה? לאחר מכן, תתמקדו בו, תראו אותו קורה כבר כעת, תרגישו אותו – ומהנקודה הזאת, תנסו להגשימו!

לעשות דברים אחרת!

אלברט איינשטיין אמר: "אף בעיה אינה יכולה להיפתר עם אותה צורת חשיבה שיצרה אותה". לכן זה הזמן לחשוב באופן יצירתי, לחשוב "מחוץ לקופסה" ולנסות פתרונות חדשים!

איינשטיין גם אמר "אי שפיות: לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות". כלומר זה הזמן לפעול אחרת! כשיודעים מה רוצים להשיג ומתמקדים בו (ולא במה שלא רוצים להשיג), חשוב גם למצוא פתרונות יצירתיים כדי לממש ולהגשים את המטרה.

החלק השני יעסוק בדרכים נוספות להשגת אושר ושמחה.

בהצלחה רבה!

נועה רול היא נטורופתית המתמחה בתזונה בריאה וחשיבה חיובית

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Check Also
סגירה
Back to top button
סגירה
סגירה