זוגיות לפי היהדות

ניגודים משלימים, האומנם? זה הסוד שאף אחד עוד לא גילה לך, על החצי השני שלך

רווקה? זו הסיבה שאסור לך לחפש מישהו ששונה ממך בתכלית

כל כך הרבה פעמים שמעתי ברווקותי את המילים: הניגודים דווקא משלימים זה את זה. 
שדכניות רבות שלא הכירו אותי, ניסו 'למכור' לי את מרכולתן והציעו לי לא פעם להיפגש עם בחורים שהיו שונים ממני בתכלית השינוי, בתואנה כי הניגודים שבינינו דווקא יעשו טוב לקשר. 

"את תשני אותו", נהגו לומר לי בידענות. 


אם את אוהבת בילויים והוא אוהב בית – משכני אחריך נרוצה, את תסחבי אותו החוצה. אם הוא אוהב להתלבש ברישול ואת גנדרנית – משכני אחריך נרוצה, את תלבישי אותו. אם הוא אוהב לישון ואת עירנית – משכני אחריך נרוצה, את תעוררי אותו. אם הוא 'סבא' וגדול ממך ב- 20 שנה – משכני אחריך נרוצה, את 'תצעירי' אותו. 


כן, כן, אתן שומעות טוב מאוד. 
את הכל הן אמרו לי, ה-כ-ל. 


חוץ מדבר אחד, שאותו גיליתי רק היום, במסגרת שיעורים ממשנתו של בעל הסולם ר' יהודה לייב אשלג זצ"ל, זכותו תגן עלינו.


הרי את מתחתנת בשביל להתחבר, נכון? במקרה שלי זה לא היה רק כדי להתחבר אלא ממש כדי להפוך לאחד, בהכל. לא מספיק לי רק להתחבר… גם לקופאית בסופר אני מתחברת. so what? אני רוצה את הכל, את כל הקופה. אני רוצה להפוך את כל המהות הפנימית שלי, לאותה מהות כמו של בעלי. אני רוצה לחשוב כמותו, לרצות את מה שהוא רוצה, לשמוח כשהוא שמח ולהיות עצובה כשהוא עצוב, אני רוצה להיות מהות של אחד במחשבותיי, רצונותיי, דיבוריי ומעשיי – ביחד איתו. 


איך עושים את זה?
קודם כל, ודאי שחייב להיות חיבור. בלי זה, אין שום דבר. אבל החיבור הוא הניצוץ ההתחלתי שמדליק את כל העסק הזה, בלעדיו אי אפשר, אבל אחרי שהוא נדלק – צריכים לעמוד לידו ו'לנפנף'. חיבור צריכים לתחזק, ובשביל זה צריכים לעמוד ליד הניצוץ ולנפנף אהבה. 


מה זו אהבה?
אומר לי בעל הסולם אהבה זה כשאת אחד במחשבה, בדיבור ובמעשה עם מי שאת אוהבת. אם את לא חושבת כמותו – את לא אוהבת. אם את לא רוצה את מה שהוא רוצה – את לא אוהבת. אם את לא מדברת על מה שהוא מדבר – את לא אוהבת (כמובן שאת לא צריכה עכשיו להכיר את כל שחקני הכדורגל בעל פה, אבל הבנת את הרעיון).


אף לא אחת מאותן שדכניות שטענו כי 'ניגודים משלימים זה את זה' – לא טרחה להגיד לי, ואולי גם לא ידעה, שאין דבר כזה באמת 'משלימים', אם הם לא רוצים להשלים. אם הם לא רוצים להתכופף, להתגמש, לטרוח, ולהתאמץ כדי לשנות את עצמם בהתאם לבן זוגם. 
אנחנו לא מתחתנות כדי לשנות אף אחד בעולם הזה. אנחנו מתחתנות כדי להשלים את עצמנו דרך בן הזוג שלנו, ולעזור לו כמה שיותר בעבודה הרוחנית שלו. 


לכן, שדכנית שמציעה לך הצעה שהיא לגמרי רחוקה מהעולם הריגשי והמנטלי שלך, בתואנה ש'ניגודים משלימים' ושאת תשני אותו 'אחרי החתונה' (יש שדכניות שמשתמשות בצמד המילים הזה כמו במרקחת קסמים. שלוק אחד שניים, ו'הכל' מחליק לך בגרון) – פשוט תתרחקי ממנה. 
הפרש גילאים גדול בצורה קיצונית, הפרש מחשבתי גדול בצורה קיצונית – כעת הם נקודות קטנות ואדומות על העור, אך הן יכולות להפוך לאלרגיה מסכנת חיים, כשלא יודעים לבחור נכון ולחיות נכון בתוך הבחירה שלנו. 

בהצלחה.

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button