פרשת השבוע

פרשת מקץ וחג החנוכה

פרשת השבוע
פרשת מקץ
וחג החנוכה
עם מסר חשוב מאד לחיינו

הדלקנו אתמול בערב נר שמיני ואחרון לחג החנוכה,
הימים והמועדים עוברים והשאלה היא מה לקחנו מהם.
ידוע ביהדות שמספר שמונה מרמז על כוח מעל הטבע, לאורך כל חיינו אנו פועלים במסגרת חוקי הטבע ולכן אנו לא חווים שינוי דרמטי בחיינו כמו שהיינו רוצים וחיים חיים בינוניים וקצת משעממים.
ובחג החנוכה אנו למדים על קבוצת יהודים קטנה מבית חשמונאי ובניו שהלכו עם אמונה מעל הטבע – כנגד כל הזרם ששלט באותה תקופה, התגברו על כל פחד ולכן זכו לכל הנסים שאנו חוגגים אותם עד היום.
לכן כתוב "על הנסים ועל הנפלאות"
נסים שבמסגרת הטבע
ונפלאות שקרו מעל הטבע.

פרשת מקץ מופיעה תמיד במהלך חג החנוכה ובא מסופר על סוף מסכת הייסורים שעבר יוסף הצדיק מזריקתו האכזרית אל הבור ע"י אחיו ועד ל 12 שנים שישב בכלא על לא עוול בכפו ורק בזכות אמונה מעל הטבע שכל מה שעשה הבורא עשה לטובתו הצליח יוסף לצאת מהכלא ולזכות במלוכה על כל העולם,
נתפס בשכל האנושי שלנו ?
ממש לא!
אך זוהי בדיוק משימת חיינו, להרוויח את השכל של הבורא, להאמין שלכל יהודי ניתן כוח מעל הטבע שנקרא נשמה שטומן בתוכו אמונה ורצון חזקים ככ עד שביכולתנו לשנות את פני הבריאה כולה לטובה.
בלי פחדים, בלי ספקות ובלי לחשוב "מה יגידו" אלא הולכים עם האמת הפנימית המטורפת.

כולנו חווים ועוברים התמודדויות אינספור בחיינו בבריאות, בפרנסה , בזוגיות, בילדים, אך דבר אחד עלינו לזכור מהפרשה "ויהי מקץ שנתיים ימים"
לכל נסיון והתמודדות יש קץ ובסופה אנו זוכים בשכר על ההתמודדות,
אין יאוש !
יש התמודדות ויש זכיה בשכר !
כמו שכתוב במשנה באבות
"לפום צערא אגרא"
כגודל הצער כך גודל השכר

שנזכה להתעלות באמונה ובטחון מעל הטבע ונשים קץ לכל צרות נפשינו ונשכה לאורות של גאולה פנימית וכללית עם תענוג נצחי אמן ואמן…

חג חנוכה שמח
ושבת שלום ומבורך…

כניסת שבת 16:19

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button