טבעי לי

התמודדות עם לחץ וכעסים – חלק שני

נסו כלי יעיל שיעזור לכם לשבור את מעגל הרגשות השליליים

מעבר לפעילות גופנית המצוינת בחלק הראשון וגם בכתבה על הקרדיולוג האמריקאי ד"ר דין אורניש, אפשר גם לנסות דרכים נוספות מעולם הנטורופתיה להתמודד עם רגשות שליליים.

דרך מומלצת היא פרחי באך, שיטה שפותחה ע"י ד"ר אדוארד באך, רופא אנגלי לפני יותר מ- 100 שנה. מוזמנים לקרוא את הכתבה על ד"ר באך ועל עקרונות השיטה שעוזרת להרבה אנשים ברחבי העולם להתמודד בהצלחה עם אתגרים נפשיים, מנטליים וגופניים כאחד.

ד"ר באך מצא 38 תמציות פרחים המותאמות לסוגי אופי או למצבים מסוימים. למשל: מישהי שמרגישה לחץ לפני מבחן או אירוע מאתגר אך לא באופן קבוע, לעומת מישהי בעל נטייה לחרדה ומרגישה חרדה בתדירות ועוצמה גבוהות.

הכתבות על פרחי באך העוזרות להתמודד עם כעס, חרדה גם יעזרו לכם להתמודד עם הרגשות השליליים האלו.

כעסים ומתחים יכולים לנבוע גם כתוצאה מחרדות ופחדים. חשבו על כך: דווקא לפני תאריך יעד חשוב או פגישה מכרעת שאנו קצת פוחדים או חוששים ממנה יכולה להעלות כעסים ורגשות שליליים. חשוב להבין שהרגשות השלילים קשורים אחד בשני ומזינים אחד את השני. כך למשל כעס יכול להיות דרך להתמודד עם לחץ ואף חרדה. אך הבעיה היא שכעס הוא לא פתרון הגיוני שאכן יכול לפתור או להקל על מה שמציק לנו. האתגר הוא לעצור את "כדור השלג השלילי" או "מעגל הרגשות השליליים" ואפילו להשתדל להימנע ממנו במידת האפשר. אם הוא כבר פורץ, נסו את פרחי הבאך.

ד"ר באך חילק את 38 תמציות הפרחים שלו ל- 7 קבוצות, כל אחת מתמקדת באלמנט אחר באישיות שלנו ובאתגרים אותם אנו חווים. כל כתבה מפרטת את תמציות הפרחים העוזרות להתמודד עם האתגר הרלוונטי:

טיפול בחרדות ומתחים – כתבה

טיפול בחוסר ודאות וחששות – כתבה

טיפול בדאגת יתר – כתבה

טיפול בעצב ודיכאון – חלק ראשון וגם חלק שני

הכתבות האלו יעזרו לך למצוא את התמצית שהיא מתאימה ויעזור לך להתמודד עם מה שעומד לפניך. ישנן אתרים אונליין בהם את יכולה להזמין את התמציות שבחרת בבקבוקון מיוחד וזה יגיע לביתך עם שליח.

אך עדיין מומלץ וכאי ללכת לנטורופת שיתאים לך את הפורמולה המדויקת עבורך: פורמולה הנותנת מענה לאופי שלך ולאתגרים הספציפיים איתם את מתמודדת, כגון אכילה רגשית. נטורופת שלמד את השיטה לעומקה יוכל להתאים לך את התמציות המתאימות לך. בנוסף, התשאול של הנטורופתית תורם לדיוק ולאבחנה של מה שמציק לך, והרבה פעמים שופך אור על המצב ויכול להעניק תובנות חדשות.

גם הרסקיו הרמדי או בעברית תמצית ההצלה, היא פורמולת מדף שד"ר באך המציא כדי לעזור לאנשים להתמודד עם מצבי לחץ, מתח, חרדה והלם. פרטים בכתבה. אפשר לרכוש אותה בבתי טבע או רשתות הפארם.

חשוב לציין שפרחי הבאך הם עוזרים להתמודד עם הכעס, אך חשוב גם להתמודד עם מקור הכעס, עם השורש הגורם לו. פרחי הבאך עוזרים להוריד את מפלס הכעס והלחץ על מנת לאפשר התמודדות יעילה ומעשית יותר עם השורש ומקור הרגשות השליליים. נכון, זאת דרך, זה מאתגר אך יש דרכים נטורופתיות להתמודד עם זאת!

בהצלחה רבה!

אני מאמינה בכם!

נועה רול מתמחה בנטורופתיה נשית מותאמת אישית, וגם בחשיבה חיובית

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה