זוגיות לפי היהדות

גם אחרי שתתחתני – תמשיכי להיות חסרה. אז למה את מוותרת על התפילה?

לא משנה מה קורה ברווקות, אסור לך לוותר על התפילה. התפילה היא זו שתביא אלייך את כל האוצרות הגנוזים, גם אם כרגע נדמה לך שהם נעלמים מעינייך

רווקות זה עסק לא פשוט.

הבנתי את זה מהרגע הראשון שהבנתי, שמסע ההיכרות והחיפוש שלי אחר החצי השני – לא דומה לשום מסע של שום בחורה שאני רואה סביבי או מכירה.

אנשים שהכירו אותי לפני החזרה בתשובה, לא הבינו מה קרה. איך זה יכול להיות שדווקא אני – שידעתי בדיוק מה אני רוצה, מה מתאים ומה ממש לא, מה עובר את המסך הראשוני ומה בכלל לא קרוב להתחיל להיות נכון עבורי – התעכבתי למשך כל כך הרבה זמן?

רווקות יכולה להוציא ממך אמוציות לא פשוטות, להקיא אותך עם אינספור תחושות של קבס וחלחלה עם מה שזה לא יהיה שנפלט מקיבת העולם, ולהכניס אותך שוב אל תהליך בלתי נגמר של לעיסה שמרגישה לך חסרת תכלית.

בשביל מה אני צריכה לחזור על ריטואל ידוע מראש?

בשביל מה אני צריכה להתעייף – לקנות בגדים חדשים, להתאפר, לעשות פאן, להתגנדר ולהתייפייף – בשביל עוד פגישה שלא ייצא ממנה כלום?

בשביל מה אני צריכה להעמיד פנים שאכפת לי בכלל, מעוד הצעה שמציעים לי?

בשביל מה אני צריכה להתאכזב בפעם המי יודע כמה, ומעל לכל – בשביל מה אני צריכה לבזבז זמן על התפילות? הרי התפללתי על זה כבר. הרי השם כבר יודע מה אני צריכה ורוצה. אז די, חלאס. תעזבו אותי עם השגעת הזו של החיפוש הקדחתני אחר משהו שאולי בכלל לא קיים.

השאלות האלה, המחשבות האלה – שהן שלך עכשיו – לא זרות לי.

גם אני עברתי בהן, גם אני התחבטתי, באותו כאב בדיוק.

אבל על דבר אחד, השתדלתי שלא לוותר: על התפילה. גם אם לא תמיד זה היה מתוך הסידור, תמיד שמרתי על האמונה שהתפילה היא הכל. התפילה, כמובן אם היא נאמרת באופן הנכון – מתוך סובלנות ולא התרסה, מתוך שמחה ולא עצבות, מתוך ציפייה אמיתית להיוושע, היא הסימן שאת עדיין מאמינה בזיווג שלך. היא הסימן לזה שאת עדיין מאמינה שהחיפוש שלך יניב משהו טוב. היא הסימן לכך שאת עדיין ממשיכה להילחם על המקום שלך בעולם.

כי את יודעת מה? יכול להיות שיש הרבה זוגות נשואים סביבך שכבר התאהבו והתחתנו, אבל הם לא בהכרח מאושרים.

מי קובע את המדד לאושר? את בעצמך, באמצעות העבודה הרוחנית שאת עושה בשנות הרווקות, בין היתר בתפילות שלך.

הרי גם אחרי שתתחתני, תמשיכי להיות חסרה. הרי מיד אחרי שתתחתני, תרצי להפוך לאמא, תרצי כסף, תרצי להשיג דברים ברוחניות, להיות עובדת השם טובה יותר, לתקן את מידותייך הקלוקלות… אנחנו תמיד רוצות יותר, חסרות יותר.

אז למה להפסיק להתפלל בגלל שעוד לא מצאת את הזיווג? נהפוך הוא: דווקא בגלל שעוד לא מצאת – תתמידי בתפילות. דווקא בגלל שעוד לא מצאת, תשקיעי בתפילות. תתפללי על הכל, כל מה שאת רואה כהכרחי לחיי נצח עם בן זוגך וילדייך, לחיים שאין בהם אופציה להתגרש חלילה, יש בהם רק אופציה אחת: שאיפה לשלום בית אמיתי, שורשי ונצחי.

התפילות ברווקות יעזרו לך לבנות את הכלי שיכיל את זה, אז קדימה. תתחילי להתפלל, ואל תוותרי על שום תפילה שלך – כי אין תפילה ששבה ריקם.

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button