טבעי לי

איך להתמודד בהצלחה עם מחשבות טורדניות – חלק ראשון

תקופת הקורונה מעצימה מחשבות מטרידות רבות בנושאים כגון פרנסה ובריאות. נסו פתרונות טבעיים ויעילים שבאמת עוזרים!

"אני חושב, משמע אני קיים" הוא משפט ידוע שהמציא הפילוסוף הצרפתי רנה דקארט במאה ה-17. המחשבה המורכבת מאפיינת את המין האנושי ובין היתר מבדילה בינינו ובין בעלי חיים אחרים. אך מה קורה כאשר המחשבות משתלטות עלינו, כמעט בניגוד לרצוננו?

"עזרה ראשונה" יעילה היא פרחי באך. ד"ר אדוארד באך הוא רופא אנגלי שגילה 38 תמציות פרחים העוזרות להתמודד עם מצבים שונים וסוגי אופי ספציפיים. מידע נוסף בכתבה המפרטת על ד"ר באך ומפעל חייו. הוא מצא שהפרח White Chestnut עוזר מאוד לטיפול במחשבות טורדניות:

White Chestnut – מחשבות טורדניות ללא הפסקה. כולל מחשבות על אירוע מסוים בעבר או על אירוע עתידי המטרידות את המנוחה. האדם שקוע במחשבות על אירוע זה – דבר שבא על חשבון עשייתו בהווה ועל התעניינותו בו. נראה שהאדם מעדיף לחשוב מאשר לבצע. לאחרים הוא עלול להיראות כמנותק מעט מהמציאות ופחות שם לב למה שמתרחש סביבו. תחושה שהאדם לא יכול לשלוט על מחשבותיו והוא שקוע במעגל מחשבתי שלילי של סבל וייסורים שהוא אינו יכול לצאת ממנו. הוא לא רוצה לחשוב את אותן מחשבות מטרידות לא רצוניות – אך זה נתפס עבורו כמעבר לשליטתו. המחשבות מטרידות את מנוחתו ושלוותו, פוגעות באושר שלו וייתכן גם בעבודתו עקב קשיי ריכוז בהווה ובמשימות שיש לבצע. לעיתים האדם מתווכח עם עצמו – בראשו או בקול רם. אם המחשבות המטרידות מופיעות בלילה אז האדם יכול לסבול גם מנדודי שינה ואינסומניה.

התמצית עוזרת להרגיע את המחשבות שלא מרפות והן הופכות ליותר ברורות וממוקדות. התמצית גם עוזרת להתמקד יותר בהווה ולשבור את המעגל המחשבתי השלילי.

ה- White Chestnut כלול גם ב- Night Rescue Remedy. זוהי תמצית מיוחדת שאפשר לקנות ברשתות הפארם, בתי הטבע או אונליין באתרים נבחרים בארץ ובעולם. היא עוזרת להירדם כאשר המחשבות המטרידות גורמות לקשיי הירדמות ובעיות שינה.

הרסקיו רמדי Rescue Remedy היא תמצית פרחי באך שד"ר אדוארד באך המציא ומיועדת להתמודדות עם מצבי לחץ וחרדה. פרטים מלאים בכתבה. אם המחשבות המטרידות גורמות לכם לאי-שקט ומתח אז נסו גם הרסקיו רמדי כדרך יעילה וטבעית להתמודדות עם הלחץ, וזה גם ישפיע על המחשבות המטרידות.

ד"ר באך זיהה 7 קבוצות של רגשות עיקריים. כל אחת מהן עלולה לגרום למחשבות טורדניות. מוזמנים להיכנס ללינק ולקרוא את הכתבה העוסקת בנושא שהכי מציק ומטריד לכם כרגע:

פרחי באך לטיפול בדאגת יתרלינק

פרחי באך לטיפול בחרדה ופחדלינק

פרחי באך לטיפול בחוסר ודאותלינק

פרחי באך להתמודדות עם עצב ודיכאון – חלק ראשון וגם שני

פרחי באך להתמודדות עם תחושת ניתוק מהווה – חלק ראשון וגם שני

פרחי באך להתמודדות עם בדידותלינק

פרחי באך לטיפול ברגישות יתר להשפעות חברתיותלינק

המקור של מחשבות טורדניות יכול לנבוע מכל אחת מ- 7 הקטגוריות האלו. לכן זה חשוב לעצור ולחשוב מה השורש של המחשבות הטורדניות על מנת למצוא את הדרך הטיפול האפקטיבית ביותר עבורו.

אתם מוזמנים להתייעץ עם נטורופת מוסמך שיתשאל אתכם ויעזור לכם להרכיב את הפורמולה המתאימה בדיוק לכם ולאתגרים שאתם חווים הגורמים למחשבות הטורדניות. אפשרות נוספת היא להרכיב פורמולה לבדכם אונליין באתרים ייעודיים שישלחו לכם אותה עד הבית.  גם תמציות הרסקיו רמדי שצוינו יכולות לעזור.

חשוב לזכור שפרחי הבאך מהווים כאמור דרך התמודדות יעילה עם המחשבות המטרידות אך הן לא מטפלות בשורש שלהן, למה שגורם להן. כאשר החשיבה יותר רגועה ופחות מוטרדת זה הזמן להגיע אל השורש ולהתמודד עם מקור הבעיה. החלק הבא יפרט דרכים מעשיות נוספות לעשות זאת.

בהצלחה רבה!

נועה רול היא נטורופתית המתמחה בפרחי באך וחשיבה חיובית

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה