טבעי לי

רוצים לחטא חתכים? לטפל בזיהומים ופצעים? לרפא את העור? נסו את שמן עץ התה – חלק ראשון

שמן עץ התה הוכח מדעית ומחקרית כמחטא עוצמתי ומחזק מערכות רבות בגוף. אפשר להשתמש בו באופן יומי כדי להקל, לטפל ולרפא מגוון רחב של תסמינים

כפי ששמו מרמז, עץ התה גדל באוסטרליה. האבוריג'ינים (ילדי אוסטרליה המקומיים) השתמשו בו ברפואה המסורתית שלהם במשך מאות שנים ואף יותר מכך. הם נהגו לכתוש את עלי עץ התה על מנת להוציא את השמן שלהם ואז נשמו אותו על מנת לרפא שיעול והצטננות, או למרוח ישירות על העור על מנת לרפאו.  מדובר פה על עץ אוסטרלי, ולא על עלי תה יפנים או סיניים מהם מכינים סוגי תה שונים כגון תה ירוק.

שמן עץ התה הוא בין השמנים האתריים הנפוצים ביותר לשימוש בכל העולם, הרבה מעבר לאוסטרליה… יתרונותיו הוכחו מדעית בהרבה מחקרים בינלאומיים.

 זהו בין השמנים היחידים שניתן לטפטוף מגע ישיר עם העור ללא צורך בשמן נשא כגון שמן שקדים או שמן קוקוס.

שמן עץ התה כולל טרפינלול  terpinen-4-ol שהוכח מדעית כאנטי-בקטריאלי, אנטי חיידקי ואנטי-פונגאלי, כלומר: הורג בקטריה, חיידקים ופטריות – בהתאמה (כמו למשל פטרת הציפורניים). לכן הוא נחשב כמחטא עוצמתי.

בנוסף, terpinen-4-ol גם מגביר את פעילות תאי הדם הלבנים הנכללים במערכת החיסון, ונלחמים בחיידקים ובזיהומים אחרים.

בזכות כל היתרונות האלו, שמן עץ התה הוא פתרון טבעי ויעיל למצבים זיהום ומעודד ריפוי והחלמת העור.

אפשר להשתמש בשמן אתרי עץ התה טהור שניתן לרכוש בבתי טבע ורשתות הפארם. ניתן גם לקנות מוצרים המכילים אחוזים ניכרים שלו. או לחילופין לרכוש אותו מנטורופת מוסמך, שיוכל להשיג שמן עץ התה באיכות יותר גבוהה וטובה מזאת ברשתות הפארם או הטבע.

בכל מקרה חשוב לבדוק את תאריך פג התוקף של השמן, ולוודא שהוא תקף ללפחות 3 חודשים (רצוי יותר).

מומלץ להשתמש בו במקרים הבאים:

  • אקנה – מגוון מחקרים הוכיחו ששמן אתרי עץ התה עוזר להקל על חומרת והתפרצות האקנה. לדוגמה, מחקר הוכיח שהשמן יעיל כמו benzoyl peroxide, התרופה הכי נפוצה לטיפול באקנה כיום. לאחר שטיפת האזור הנגוע והידיים, אפשר לטפטף ישירות על האזור. אפשר להספיג קלות באמצעות טפיחות של אצבעות הידיים או על קצה הכותנה של מקל לניקוי אזנים. קראו את החלק הראשון וגם השני של הכתבה המפרטת דרכים יעילות ומעשיות מעולם הנטורופתיה לטפל באקנה.
  • להגביר ריפוי פצעים – הוכח מדעית ששמן אתרי עץ תה עוזר להוריד דלקתיות ומעודד פעילות של תאי דם לבנים שהם חלק ממערכת החיסון והם חיוניים בתהליך ריפוי העור. אפשר לטפטף טיפה אחת או שתיים ישירות על האזור הדרוש ריפוי, או להוסיף טיפה או שתיים למשחה מרפאה.
  • לחטא חתכים ופציעות קלות – פציעות שפוגעות בעור יכולות להקל על זיהומים להיכנס למחזור הדם, דבר העלול לגרום לזיהום. שמן עץ התה הורג חלק מהבקטריות שיכולות לגרום לזיהום בפצעים פתוחים. לכן, מומלץ לשטוף את אזור החתך הקל עם מים וסבון. לאחר מכן ניתן לטפטף טיפה או שתיים ישירות על האזור ולכסות עם פלסטר. אפשר גם למהול טיפה של שמן עץ התה עם כפית שמן קוקוס ולמרוח על החתך, ואז גם ליהנות מיתרונות של שמן הקוקוס.
  • לחזק ולהמריץ את מערכת החיסון –  מעולה לאנשים שבדרך כלל נהיים חולים מהר אך מחלימים לאט. זאת מכיוון שהוא מעודד התפתחות תאי דם לבנים. לכן גם אפשר למרוח אותו סמוך לאזור שעבר ניתוח מספר שבועות לאחר הניתוח – מבלי לגעת באזור עצמו במידה והוא רגיש.

החלק השני יפרט מצבים נוספים בהם ניתן להשתמש בשמן עץ התה. חשוב לקרוא את אזהרות השימוש המפורטות בסוף החלק השני.

בהצלחה רבה!

נועה רול היא נטורופתית המתמחה בנטורופתיה נשית מותאמת אישית

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה