יהדות

מדהים: הנשמה שנפטרה לפני 200 שנה, התגלתה בחלום וביקשה בקשה מיוחדת

הנשמה באה בחלום למשגיח הכשרות ובפיה בקשה מיוחדת

הסיפור המיוחד שלפנינו אירע לפני כשנה, לשני משגיחי כשרות מהעדה החרדית שעבדו באחד המפעלים בעיירה קטנה בגרמניה, שמייצר מזון כשר גם ליהודים. 


במקור פורסם הסיפור באתר 'דרשו' על ידי הרב א. חפץ, שדיבר עם אחד המשגיחים – הרב אליעזר ליפא זריל, וממנו אף שמע את הסיפור שאירע לשותפו לעבודה. 
היה זה כאשר השניים היו בכפר קטן בשם ניווסונד, בשטרסבורג שעל גבול גרמניה-צרפת. "באחד הלילות שבהם שהינו שם, התעורר שותפי לפתע בבהלה וסיפר לי על חלום שהוא חלם בלילה. בחלומו התגלתה לו נשמה שהציגה את עצמה בשם 'אליעזר', והסבירה לו כי הקבר שלה נמצא לא רחוק מכאן, וכי היא מבקשת שהוא יגיע להגיד עליה פרקי תהילים בי' באייר, יום היארצייט שלה", סיפר הרב זריל. 


המשיך השותף וסיפר כי הנשמה הראתה לו בחלום את המקום המדויק שבו הקבר שלה נמצא – אחרי פסי הרכבת, שתי דקות מהאכסניה ששהו בה. "היא הצביעה לי על בית גדול והיא אמרה שהקבר נמצא מאחורי הבניין. פתאום ראיתי בחלומי תבליט של כד ועליו מופיע השם אליעזר".
הרב זריל ושותפו הגיעו לכפר הקטן בח' באייר – יומיים בלבד לפני התאריך שבו נקבה הנשמה בחלום שהיא מעוניינת שיגיעו לקברה ויגידו תהלים. הם החליטו לנסוע בי' באייר למקום, ולחפש אותו. "ביום המדובר יצאנו ברכבת למקום שמתואר בחלום, כשאמצעי הניווט היחיד שיש בידינו הוא התיאור מפי הנשמה בחלום. הגענו לפסי הרכבת, והנה – אחרי נסיעה איטית וקצרה, שותפי הזדעק: 'הנה הבניין! זה הבניין שראיתי בחלום".
אז הם הגיעו לבניין נטוש, הלכו מסביבו וגילו שביל קטן שבסופו מספר מצבות. "המשכנו לחקור את האזור ופתאום  גילינו שער סגור מעץ שעליו מגן דוד, ונכנסנו. הבנו שכאן קבורים יהודים".
הם התחילו לחפש את 'הנשמה שלהם' לפי התיאור שנמסר בחלום, וחקרו לאט לאט את כל הקברים במקום. "פתאום שותפי קרא לי בהתרגשות ואמר: 'תראה, הנה מצבה שיש עליה כד'. חקרנו אותה עוד קצת והבנו שזו האבדה שלנו, שזה הקבר של הנשמה 'שלנו'. התרגשנו מאוד. זה היה בדיוק התיאור של המצבה שחברי ראה בחלומו, עד לפרט האחרון ממש". 

השניים אמרו תהלים בהתרגשות עצומה, כפי שביקשה נשמתו של 'אליעזר'. 

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה