טבעי לי

סובלים מאקנה? נסו טיפול יעיל וטבעי – חלק ראשון

הנטורופתיה מציעה פתרונות מגוונים, יעילים ובריאים לאקנה. נסו אותם בעצמכם!

הפנים שלנו, וגם העור שלנו, הם הרבה פעמים "כרטיס הביקור" שלנו. חשוב לנו להיראות במיטבנו  ואקנה עלול להשפיע על כך לרעה.

חשוב להבין שמערכת העור נחשבת גם כמערכת פינוי. הגוף מפנה דרך העור רעלים ופסולת שהוא צובר. תזונה לא בריאה הכוללת הרבה אוכל מעובד ומעובד ורמות גבוהות של סוכר מכניסה הרבה פסולת ורעלים לגוף, שלפעמים הגוף לא תמיד מצליח לפנות בהצלחה. הרעלים מצברים בגוף, ומערכת העור מנסה גם היא לפנותם. לכן אם אוכלים בריא ובהתאם להמלצות התזונה המפורטות, אז תהיה פחות פסולת בגוף, והעור בכל הגוף, כולל עור הפנים, יהיה יותר בריא.

לכן מאוד חשוב לפעול לפי ההנחיות התזונתיות הבאות:

  1. להימנע ממוצרי חלב – מוצרים אלו מעלים את רמת הדלקתיות בגוף. אקנה הוא גם סוג של דלקת כך שמוצרים חלב עלולים להחמיר את התפרצות פצעים. בנוסף, מוצרי חלב כוללים לקטוז, שהוא סוג של סוכר שהאקנה ניזון גם ממנו.
  2. להימנע מאוכל שומני – כגון גבינה צהובה, צ'יפס, בורקס ועוד. השומן הרב שמוצרים אלו מכילים גורם לעור להיות יותר שומני וגורם ליותר מחלות עור.
  3. להימנע ממאכלים המכילים רמות גבוהות של סוכר – חיידקי האקנה, כמו חיידקים אחרים, ניזונים מהסוכר ומתרבים ביתר קלות.
  4. להימנע מוצרים מעובדים ומתועשים – מכיוון שהם לרוב כוללים רמות גבוהות של סוכר ושומנים. מומלץ גם להימנע מקמח לבן ופחמימות ריקות נוספות הנמצאות למשל בחטיפים, מאפים ועוד.
  5. להרבות באכילת פירות וגם ירקות טריים – מכיוון שהם מכילים הרבה ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים שעוזרים לנקות את הפסולת והרעלים.
  6. להרבות באכילת דגנים מלאים וקטניות – גם הם מכילים סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים שעוזרים בפינוי הרעלים וניקוי האקנה. לקטניות יש יתרונות נוספים רבים כמפורט בכתבה.
  7. התזונה הים תיכונית – היא התזונה המומלצת מכיוון שהיא כוללת ברובה מזון מהצומח כגון מגוון רחב של ירקות ופירות, ומעט מזון מהחי כמו מוצרי חלב. קראו את הכתבה עליה, את זאת על תזונה נטורופתית. וגם את הכתבה שתעזור לכם לאמץ הרגלי תזונה בריאים.
  8. להרבות בשתיית מים – מים גם עוזרים לנקות את הגוף מרעלים שהצטברו בו. לכן כדאי לשתות כ- 8 כוסות מים ביום. חשוב לציין שהכוונה למים – ולא לקפה, תה או כמובן משקאות מוגזים. אפשר להוסיף למים פלחי לימון או כל פרי אחר, או אפילו מקל קינמון כדי להוסיף להם טעם מיוחד.

נכון שחשוב גם לעשות ניקוי פנים חכם ונכון ותכשירים קוסמטיים גם יכולים לעזור – אך בבקשה לא להשתמש במוצרים חריפים שעלולים ליצור נזק לעור או לאיברי גוף אחרים כמו הכבד. הנזק שלהם עלול להיות חמור מזה של האקנה. נכון שמוצרים אלו גם עוזרים לאזן את רמת הדלקתיות בגוף – אך הם עושים זאת מבחינה חיצונית – ולא מבחינה פנימית. הם מטפלים בתסמינים שהם הפצעים – ולא בשורש הבעיה, שיכול להיות נעוץ גם תזונה.

נכון שאקנה מושפע גם מהמערכת ההורמונלית, אך תופתעו לגלות כמה תזונה נכונה כמפורט יכולה להקל על התפרצות הפצעים גם בתקופות הורמונליות יותר מאתגרות.

לכן תזונה נכונה ובריאה היא השורש. היא הבסיס והיסוד שעליו אפשר להוסיף מוצרים מותאמים אישית במידת הצורך.

יש גם גלולות למניעת הריון או תרופות שאפשר לבלוע – אך יש כאלו שהן בעלות תופעות לוואי או השפעות שליליות על הגוף לאורך הזמן (כמו הכבד). אז אולי יותר פשוט לנסות תזונה בריאה וטעימה שאין לה תופעות לוואי או השפעות שליליות ובאמת יכולה לעזור?

התזונה היא "הדלק" שמכניסים לגוף. אם הדלק לא טוב, אז נוצרת פסולת וגם הגוף לא פועל במיטבו.

חשבו על הדימוי הבא: מצד אחד אתם מטפלים בעור הפנים חיצונית או לוקחים תרופות, אך מצד שני אוכלים מזונות שרק מגבירים את התפרצות האקנה, זה ממש כמו ימין מחבקת ושמאל מרחיקה. אתם עושים פעולה חיובית אך בנוסף לכך גם פעולה שלילית – ולכן התוצאות עלולות להיות מאכזבות.

לכן אם משלבים את התזונה אז יש סיכויים לקבל תוצאות חיוביות ולהקל על האקנה או אפילו למנוע אותו.

בחלק הבא נדבר על פתרונות אחרים מעולם הנטורופתיה כגון שמן אתרים שגם יכולים לעזור להתמודד בהצלחה עם האקנה.

בבריאות!

נועה רול היא נטורופתית המתמחה בתזונה בריאה ומבריאה

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה