העצמה אישית

יום הכיפורים

לא היו ימים טובים יותר לעם ישראל כמו טו באב וביום הכיפורים

לא היו ימים טובים לישראל כמו טו באב ויום הכיפורים

מה טוב לנו כל כך באופן ספציפי בתענית של יום הכיפורים?

ומה עלינו לקחת מהיום החשוב הזה?
תחשבו שפעם בשנה מתקשר אליכם מנהל הבנק ואומר לכם שבעבור יום שלם אחד של עבודת שירות לבנק ימחקו לכם כל חובותיכם לבנק?

איך הייתם מגיבים?

שמחה גדולה תמלא את לבכם וביחד איתה גם תמיהה איך יכול להיות דבר כזה?

האם זה אמיתי?

אז אכן כן,

ביום אחד של מסירות נפש שלנו מוחק הקב"ה כל שטרי חובותינו. כל כך הרבה כתבות, תרופות, עצות ומחקרים נכתבו ונתנו ליום הזה בכדי להקל עלינו לעבור את היום הזה בזמן שישנן דיאטות בחוץ שכוללות צומות של מים בלבד של 30 יום, דיאטות מיצים בלבד ועוד…אז למה כולם עסוקים בהרבה הכנות פיזיות ונפשיות כדי לעבור את היום הזה? למה הצום הזה קשה לנו כל כך?
הסיבה היא יסוד גדול עבורנו לכל החיים, כל דבר שהאדם מצווה לעשותו, ככתוב "ועיניתם את נפשותיכם" אז קשה לו והגוף שהוא הרצון לקבל תענוג גשמי שקיים בכל אחד ואחת מאתנו ישר מתנגד לפעולות רוחניות שמחזקות את הקשר שלנו עם הבורא. כי כל פעולה של קיום ציווי משמע שעלינו לוותר על תענוג גשמי במקום ואת זה הגוף לא רוצה. הרצון לקבל תענוג שבנו רוצה כל היום לקבל תענוגים גשמיים וכשפתאום אנו מצווים לא לאכול ולא לשתות אז פתאום אנו כבר שעה אחרי ארוחה מפסקת מעונינים בשתייה ואוכל שללא הציווי לא היינו נוגעים בהם כלל.
לכן עלינו להבין יסוד אחד גדול – האדם הוא יצור רוחני. עם הגוף אנו רק מקיימים את המצוות. המנוע של חיינו צריך להיות הנפש, הנשמה שלנו ולא הצרכים הפיזיים המשתנים מעת לעת, הם לא תכלית חיינו!!

ביום הזה עלינו לשים בצד את כל הצרכים הגשמיים ולהמליך את הקב"ה עלינו ולחזק את הקשר שלנו עם מלוא כל הארץ כבודו. 'הארץ' – היא הארציות הגשמית שאנו חיים. 'כבודו' – זה שפע הטוב שמלא ה' את כל הארץ בה ועלינו למלא את כל הרצון לקבל תענוג שלנו בשפע שהקב"ה מלא בעולמו, להגמל מההתמכרויות שלנו לכסף / גאווה / כבוד ותאוות העולם ולהתחיל לעסוק בחיים האמיתיים – בשליחות שלנו בעולמינו – נשלחנו לפה למלא תפקיד בעולם – להשאיר חותם ונוכל לממש אותו רק עם נתחבר לבורא – נשליט אותו עלינו ונפעל לפי ספר החוקים שאותו קבלנו שלאחר אינספור שבילים אחרים המבוססים על פילוסופיה – מדענים – מחקרים – סטטיסטיקות – אמונות – תרבויות, אנו מגלים שישנה רק אמת אחת ואותה נאמץ לשנה הבאה עלינו לטובה , הכל הולך אחרי החיתום, עדיין לא מאוחר, נשמור את יום כיפור הזה כדי להיחתם לשנה טובה, מתוקה ומבורכת בכל הענינים בע"ה….
צום מועיל לכולנו ושנזכה להידבק בבוראנו
כניסת הצום  18:11
יציאת הצום   19:01

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה