זוגיות לפי היהדות

להיות שמחה בחגים למרות שאת רווקה? קטן עלייך

איך אפשר לצלוח את החגים בשמחה כשאת רווקה, ולמה בעניין הזה - כן עלייך המלאכה לגמור?

בשנות רווקותי, מילה אחת תמיד הרעידה את נימי נשמתי והפחידה אותי: חגים!


כל כך הרבה תחושות אמביוולנטיות עלו בי כשרק חשבתי על המילה הזו ועל ההשלכות שלה בחיי. מצד אחד – חגים, משפחתיות, כיף. מצד שני – שוב אני לבד, בלי בעל, בלי ילדים. כמה אפשר להיות תחת אור הזרקור במומנטום שלא את בחרת, בשמלה שאת לא אוהבת, וכשאת רואה בלי סוף את הפגמים שלך מתחת לאור הבוהק?


אין ספק, רווקות תמיד תמצאנה פגמים. אנחנו מומחיות באיתור מה שלא טוב, בפרט לפני החגים. אבל היי, עד שאת כבר מתחת לאור, למה שלא תנסי להודות על מה שיש? למה שלא תנסי לראות את הדברים באור קצת אחר?

למה שתעשי את זה? כי את יכולה, כי גם במקום הכי חסר והכי כאוב שלך, יש לך בחירה איך לראות את הדברים. 


ואם את כבר נמצאת על הפגמים, למה שלא תעלי על הפ(י)גומים (כן, כן, תכניסי את הי', את הקב"ה לחבילה שלך, מה יש?) ותתחילי לבנות בניין של חיוביות סוף סוף? נכון, אין טוב בלי רע, אבל גם אין רע – בלי טוב. 
את צריכה לעבור בשניהם כדי להכיר את עצמך וכדי להוקיר תודה על מה שיש לך, כי מה שיש לך הוא כל כך הרבה יותר טוב ממה שנדמה לך. 


החגים מתקרבים בצעדי ענק, ואני יודעת גם בלי שתגידי לי – שאת פוחדת מהם פחד מוות. את פוחדת מהמבטים, את פוחדת מהקולות (בעיקר של ילדים שהם לא שלך) ואת פוחדת מהמילים. שוב הדודה שתצביע עלייך ותגיד 'בקרוב אצלך', שוב הרחמים של אמא שלך שכבר לא מצליחה להגיד 'מה לא בסדר' איתך, שוב הבגדים שיושבים עלייך מהמם אבל אין לצדך גבר שיחמיא לך על איך שאת נראית, שוב התבשיל שרק את יודעת להכין בטעם הזה יצא 'סוף הדרך' אבל אין שם את הבעל שיגיד לך שזה טעים… והדוגמאות רבות מספור. 


החגים חגים סביבנו בכל שנה ושנה, מבלי שנוכל לברוח. 
אבל למה שנרצה בעצם?


הלא אם נצליח לעשות שגם בתוך הלבד נרגיש ביחד, אז לא נצטרך לרצות לברוח בכל שנה ושנה. הלא יש נשים נשואות עם ילדים שלא טוב להן, אז האמת היא שזה לא תלוי בזה שתתחתני ותלדי ילדים, נכון? נכון שזו השלמה אדירה לנפש אם יודעים לעשות את זה בצורה נכונה, אבל זהו, שבדיוק לזה הרווקות שלך נועדה: להתפלל על זה שכשזה יגיע, זה יהיה מושלם. זה יהיה חלק שחוזר למקומו בדיוק, ולא בערך. זה יהיה בדיוק מה שאת צריכה. 


אז למה את לא מנצלת את שעת הרצון הזו לתפילות?למה את נופלת שוב למסכנות ולרחמים עצמיים, על מה שאת לא באמת יכולה לשנות בלי תפילות?


תקבלי החלטה שבחגים האלה – הבאים עלייך לטובה – תשתמשי בזמן הזה נכון. איך משתמשים בזמן שלנו נכון? קודם כל, מודים על זה שבכלל יש זמן. את יודעת לכמה אנשים בעולם הזה כבר אין זמן? אז קודם כל, תעצרי ותודי על הזמן. על הדקות היקרות האלה שאת יכולה להחליט לעצב אותן כמו שרק את יכולה – בתפילות ובשמחה שלך. 


קורונה או לא קורונה – אל תתני לשום פחד שלך לנצח.

תקבלי החלטה שבחגים האלה – הבאים עלייך לטובה – את מעצבת לך בתפילותייך בחור כלבבך. בחור שהוא מושלם בשבילך, בחור שיעשה אותך מאושרת לכל החיים – כי זה אפשרי. איך? רק בתפילות ובעבודה אישית על נפש שמחה וחיובית יותר. 


זה מה שחסר לך, זה מה שחסר לכולנו בעצם. 

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה