במבט רפואי

קפאון מוחי (Brain Freeze): למה זה קורה לנו?

מדוע אכילת משקאות או מאכלים קרים מאוד מובילה לתחושת כאב חד? האם מצב זה מסוכן? וכיצד גופינו למעשה מגן על עצמו באמצעות מנגנוני הגנה שונים?

אמצע הקיץ, אוגוסט, האויר בחוץ לח והטמפרטורות מזנקות לעבר ה 40 מעלות צלזיוס בצל. להקלה על המצב וקירור הגוף אין דבר מתאים יותר מאכילת גלידה או ארטיק קרח, ברד לילדים או סתם שתיית מים קרים כקרח. אבל אין אחד שלא חווה את הסיטואציה הבאה- לאחר ביס או לגימה גדולים במיוחד תוקף אותנו כאב ראש חד ומשתק, אשר חולף מעצמו לאחר כחצי דקה.

מצב זה ידוע בשם "בריין פריז" (Brian Freeze) בשפת היום יום, אך כמובן שקיים גם מינוח מדוייק ורפואי המתאר כאב חד זה והוא  Sphenopalatine Ganglioneuralgia. בתרגום חופשי צמד מילים אלו מתאר כאב עצבי בגנגליון הַכַּנְפָה והחך. למעשה כאב חד זה, המורגש לרוב באזור המצח הקדמי והעיניים הינו תוצאה של מנגנון ויסות הטמפרטורה בגופינו, אשר פועל כמערכת התראה והגנה במקרי קיצון.

מעט אנטומיה ופיזיולוגיה נחוצים בשלב זה. בחלל הפה שלנו החלק העליון נקרא חך, כאשר מאחוריו נמצא גזע המוח (ניתן לראות בתמונה). בסמוך לגזע המוח, ומעט מעל ומאחורי החך נמצא "צומת דרכים" חשוב של עורקים, אשר מובילים דם עשיר בחמצן אל המוח. מכיוון שהמוח הינו איבר קריטי ומשמעותי ביותר הוא מוקף במספר קולטני כאב אשר אמורים להתריע ולהזהיר מפני שינויים בעתות חרום, שינוי חד בטמפרטורה הוא אחד מהם.

ככלל, חלק ממנגנון ויסות הטמפרטורה הינם כלי הדם (וביניהם העורקים), אשר מתכווצים ומתרחבים בהתאם לשינוים החיצוניים. כאשר הטמפרטורה עולה כלי הדם מתרחבים על מנת לפלוט יותר חום החוצה ובכך לצנן את הגוף. לעומת זאת, כאשר הטמפרטורה יורדת, כלי הדם מתכווצים על מנת לשמור כמה שיותר חום בפנים.

כתוצאה ממבנה אנטומי ופיזיולוגי זה מנה גדושה של מאכל או משקה קר מאוד הנוגעים בחך משפיעים גם על העורקים הנמצאים בסמיכות, "מכת" קור פתאומית זו וכחלק ממנגנון ויסות הטמפרטורה, גורמים להיצרות מהירה של העורקים ולאחר מכן התרחבות מהירה שכן גל הקור הפתאומי חולף במהירות. שינוי מהיר זה של היצרות והרחבה של כלי הדם הוא זה, לפי דעת מרבית המומחים, הגורם לאותו כאב חד שאנחנו חווים.

כמובן שהתופעה אינה מסוכנת וחולפת מעצמה תוך כ 10-30 שניות אך על מנת להימנע ממנה יש להקפיד לא להכניס לחלל הפה כמויות גדולות של מזונות או משקאות קרים, במיוחד לא דרך קשית שתייה שכן דרכה הנוזל מופנה ישירות כלפי מעלה לחך ו"ההתקפה" על העורקים תהיה חזקה יותר.

נקודה מעניינת היא שהמוח עצמו אינו מסוגל "לחוש" או "להרגיש" כאב למרות שהינו מכיל ביליוני נוירונים ואותות חשמליים. כאבי ראש אותם אנו חווים לפעמים או תופעת הקפאון המוחי (Brian Freeze) למעשה נקלטים ע"י חיישנים (רצפטורים) יעודיים הנמצאים מסביב לקליפת המוח ורק מעובדים לתחושה במוח עצמו.

אז כל עוד הקיץ איתנו, המשיכו לצנן את הגוף באכילת גלידות ומשקאות קרים ואל תתנו ל"כאב ראש" זמני למנוע מכם את הנאות הקיץ.

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה