טיולים וטבעכללי

טיול לחודש אלול

עיר דוד מאפשרת הצצה לעברה של ירושלים דרך סיורים, הצטרפות לארכאולוגים ועוד אטרקציות מעשירות וחווייתיות לכל המשפחה.

ימי אלול מושכים אותנו אל ירושלים ולסיור בעיר דוד, שהיא אתר ארכאולוגי שירושלים הקדומה שכנה בו מראשית ימיה. החיבור לירושלים בחודש אלול הוא כה טבעי עד שרבבות פוקדים את העיר שנראית כמתרחבת כדי להכיל את ההמונים, בעיקר סמוך ליום הכיפורים.

לעצמה של אמירת הסליחות בירושלים מצטרפת חוויה של סיורי סליחות היוצאים מעיר דוד, ממשיכים לרובע היהודי ומסיימים בכותל המערבי. החוויה של הליכה בעיר ירושלים בלילה, התצפית המרהיבה על העיר, ההדרכה וההצטרפות ברובע היהודי ליהודים הרבים המקדימים לקום כדי לומר סליחות, יוצרת חוויה ייחודית ומומלצת.

מעבר לכך, כדאי לדעת שאם הגעתם לחופשה בירושלים, תשמחו לדעת שבעיר דוד תוכלו לסייר וליהנות מאטרקציות מגוונות. כיום האתר של "עיר דוד" מהווה חלק משכונת ואדי חילווה שבסילואן.

עמותת אלע"ד (ששמה הוא ראשי תיבות: "אל עיר דוד") החליטה לקדם את הקשר היהודי לעיר דוד, ובעיקר את ההתיישבות היהודית בתחומי עיר דוד. העמותה משיגה יעדים אלו באמצעות קידום התיירות, החפירות הארכיאולוגיות, מחקר על ירושלים וחינוך. יתרה מזו, העמותה רוכשת קרקעות באזור או שוכרת כדי שיהודים יגורו שם.

העמותה מפעילה את 'הגן הלאומי עיר דוד', שנחשב לחלק מ'גן לאומי סובב חומות ירושלים'. במקום נקודת תצפית ויש הקרנה של חיזיון אורקולי מרשים. למקום מגיעים מטיילים רבים. ביניהם נמצא ישראלים, חיילי צה"ל ותיירים מחו"ל.

בעיר דוד יש אטרקציות רבות המתאימות לקהל הרחב, כמו כניסה לגן הלאומי עיר דוד, שבו תוכלו לסייר באופן עצמאי וליהנות מעמדות הדרכה וירטואליות באמצעות סריקת ברקוד.  כמו כן אם תחליטו לסייר בעיר דוד המקראית, תוכלו ללכת בנקבה תת קרקעית לאור פנסים בבטן האדמה.

"הללויה" הוא מופע המספר את סיפור תחייתה של ירושלים הקדומה. המופע המרשים מוקרן בטכנולוגיה חדשנית על גבי עתיקות עיר דוד ותחת כיפת השמיים.

אם אתם הרפתקנים וחובבי ארכיאולוגיה או רוצים לגלות אוצרות, תשמחו לדעת שתוכלו להצטרף לחוויה ארכיאולוגית בעמק צורים. ואולי תגלו מטבעות עתיקים ועוד חפצים יקרי ערך. בהחלט חוויה נהדרת. לכך תוסיפו אפשרות לינה בקמפינג ביער השלום וסיור בסגוואיי בו, בהחלט תחוו חוויה מגבשת ומשמחת. קישור לאתר: https://www.cityofdavid.org.il/tours

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה