יהדות

זקוקים לשלום בית? קבלו שלוש סגולות היישר מהמקורות, שיעניקו לכם שלווה ואהבה, לכל החיים

שלוש סגולות מדהימות היישר מהמקורות, לשלום בית ואהבה בין איש לאשתו

הסגולה הראשונה מיוחסת לרבי חיים ויטאל זצ"ל, תלמידו המובהק של האר"י הקדוש, ועל פיה – הסוד טמון בתפילת 'עלינו לשבח' שבסוף כל תפילה. 


לדברי ר' חיים ויטאל וכן לדברי 'המטה משה' שחיבר ר' משה מאט, כשיהודי אומר את תפילת 'עלינו לשבח', באותה שעה מתקבצת כל פמליא של מעלה עם הקב"ה כדי לשמוע בשבחו זה, ולאחר מכן אומרים: 'אשרי העם שככה לו'. 


מובא כי האומר תפילה זו מילה במילה, בזהירות רבה ומתוך כוונה גדולה – יוכל לבקש כמעט כל בקשה. מהו האופן הנכון שיכול לבקש? בספר 'פרי עץ חיים' של רבי חיים ויטאל הוא מביא כי כשמגיעים למילים 'אין עוד' ולפני שאומרים 'על כן' (הקטע השני של תפילת עלינו לשבח) יש לעצור קמעה ולכוון במחשבתנו על הדבר שאותו אנו מבקשים – שלום בית במקרה זה, וזוהי סגולה בדוקה ומנוסה שמה שמבקשים ומכוונים עליו, יינתן לנו אי"ה.


הסגולה השנייה המסוגלת לשלום בית ולאהבה שבין איש לאשתו מופיעה בספר 'בשם צדיקים' ושם נאמר כי לימוד מסכת סוגה מסוגל ביותר לעניין הבאת שלום בין איש לאשתו. כמו כן, טוב יעשו האיש ואשתו באם יתמידו לקרוא את פרק קי"ט בתהילים לפי אותיות 'שלום בית' מדי יום (וסגולה זו מובאת בספר 'חרבות בשפתותיהם').


סגולה שלישית בעניין הבאת שלום בין איש לאשתו מובאת בספר 'סגולות ישראל': לא פעם מצוי שחוסר שלום הבית שבין איש לאשתו, המריבות והוויכוחים הרבים ביניהם – נגרמים בשל פגם וטעות בכתובה. ובמקרים רבים של חוסר שלום בית, כשהובאה הכתובה של בני הזוג לרב הבקי בדיני כתיבתה ודקדוקיה – נמצא כי היא אכן פגומה או שלא נכתבה כהלכה, וכשתוקנה הטעות חזר השלום בין בני הזוג. 

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה