זוגיות לפי היהדות

רווקה, רוצה להודות על ה'יש' שיהיה בחייך? תתחילי להודות כבר עכשיו, כשאין

התודה היא תודעה על עוצמה, של יש, של חיבור.

עד לפני כמה שנים, בכל פעם שדיברו איתי על חשיבות אמירת התודה – לא ממש הבנתי, בלשון המעטה, מה רוצים ממני. "על מה אתם רוצים שאני אגיד תודה? על למעלה מעשור של בדידות? על חוסר מציאה? על הניסיון הכי קשה שלי בחיים? תעזבו אותי, בחייכם. תודה אומרים על מה שיש, ולא על מה שאין".

כך לפחות חשבתי אז.

לא ראיתי את מה שהאחרים ראו, שהתודה היא בעצם הכל, היא בעצם הקול. הקול שדרכו אפשר להביע הכל, לקבל את הכל. לא הבנתי שחוץ מלשנות את הקול – כדי שהוא יוציא דרכו דיבורים חיוביים וטובים יותר, אני צריכה גם לשנות את הכל. את כל התפישה המוטעית שאומרת שצריך להודות רק על מה שיש, ולא על מה שאין.

את אולי לא רואה את זה כשאת רווקה, אבל לפעמים האין הוא היש הכי גדול בעצם – ולו רק משום שככה בורא עולם החליט שהכי טוב לך.

כשהתחלתי לשנות את הפרספקטיבה, ולומר יותר תודה – כמעט בין רגע השתנתה גם התוד(ע)ה ביחד איתה. פתאום כבר לא הייתי עצובה כל כך כמו פעם, פתאום גם השאלות לא היו כל כך דחופות. יכולתי לחיות לצדן בשלום.

התודה היא תודעה על עוצמה, של יש, של חיבור.

ככל שתגידי תודה על מה שאין לך, ככה תראי כמה הרבה יש לך, ותתחילי להודות גם על מה שיש.

תביני שהכוח הנגדי לתודה, זה שיקום בך בכל עת וינסה להדוף כל מחשבה חיובית שלך – לא באמת מתכוון לנוח או לקחת פסק זמן כשלך נמאס. מה שהוא כן ינסה לעשות בכל פעם הוא למעוך אותך כמו יתוש קטן אל שמשת חייך, כדי שתראי עם חצי עין איך הם עוברים מבלי שאת יכולה לעשות משו.

על השמשה הזו הייתי 'מודבקת' הרבה ויותר מדי זמן – עד שהקב"ה החליט להושיעני, וללמד אותי את השיעור הזה – פעם אחת ותלמיד (הייתי כותבת לתמיד, אבל מה לעשות שהאמת האמתית היא שאנחנו לנצח תלמידים? אין שיעור שהוא פעם אחת ולתמיד, אלא יש שיעור שאתה לומד אותו שוב ושוב ושוב, מכל הזוויות האפשריות שלו, וזה לגמרי לטובתך).

לחיות בתודעה של תודה, זה קודם כל להבין כמה יש לך.

לחיות תודעה של תודה, זה להתעורר כל בוקר לשפע חדש, ולהודות עליו בחיוך.

לחיות תודעה של תודה, זה להישיר מבט אמיץ אל מה שאין לך – מבלי לתת לזה לייאש אותך.

מסוגלת? בטח שכן. רק תתחילי!

תגיות
הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
סגירה
סגירה