דעה אישית

חווית הריון במבט אישי

זה היה חלום חייך להיכנס להריון. סוף סוף זה קרה. ההתרגשות בשיאה. ואז בשלב מסוים כזה או אחר החלו לעלות בליבך פחדים ודאגות. זה יכול לתפוס אותך ברגע הבשורה המאושרת של חייך, וזה יכול להגיע בשלב מאוחר יותר עם ההתקדמות בהריון והקרבה ללידה. במקרה שלי, הפחדים עלו כבר ביום קבלת התוצאה חיובית!

אז תהיתי לעצמי למה צצים להם הפחדים, ואיך אפשר להתמודד איתם לפחות עד שיגיע הרגע בו ישתנו חיי…?

אז אם ניכנס לרגע קט להגדרה של פחד. פחד הוא רגש הישרדותי שטבוע בנו. לפחד יש תפקיד מרכזי חשוב להרחיק אותנו מסכנה הנשקפת לחיינו. מטרת הפחד לשמור אותנו ערניים ודרוכים לסכנה כך שנוכל בעת הצורך להגיב בהתאם.

אבל אז שאלתי את עצמי, מה אם לא באמת מחכה לי סכנה מעבר לפינה. למה הפחד הזה עדיין שם?

הפחד מהלא נודע. חוויות שליליות ששמענו או קראנו עליהן ואולי אף חווינו על בשרנו כל אלו משרתים יפה את הפחד שלנו. בואי נדבר על זה.

ככל שהגירוי החיצוני הוא בלתי צפוי וגדול יותר כך תחושת הפחד חזקה יותר. למה הלא נודע מעורר פחדים? לרוב זה נובע מתוך דמיון שלנו לתסריט הגרוע מכל – פחד לאבד שליטה, פחד להיכשל, פחד של חוסר יכולת להתמודד עם הסיטואציה ועוד מחשבות שליליות שמקבלות כנפיים ועולות לשמיים. ולשמיים כאמור אין גבול. והנה לראייה כבר בתחילת ההריון, ייתכן אף באותו יום של הבשורה המשמחת, כמו במקרה שלי 😊, הגוף שלך עובר סוג של רכבת הרים. השליש הראשון מלווה איך לומר במילים עדינות ב"תחושות לא נעימות". את יודעת רק איך היום שלך התחיל – בזה שהתעוררת. אין לך מושג איך הוא ימשיך ובטח לא כיצד יסתיים. בהמשך אם זכית לקצת נחת וחזרת לשתות את הקפה שכל כך אהבת (נספרסו דרגת חוזק 4 גג 6), ממתינות לך שלל בדיקות וכל בדיקה מגיעה עם תוצאה שלה את ממתינה בציפייה רבה. כמובן שאני הגדלתי ראש והייתי חייבת לחקור כל בדיקה לעומק עם ד"ר גוגל וכמובן גם את התוצאות האפשרויות עבור כל אחת מהן.         

רגע השיא הוא כמובן לקראת הלידה שם הלא נודע איך לומר – בשיאו. אם גם את כמוני ראית "בייבי בום" או הקשבת לסיפורי הזוועה של חברותייך לעבודה על הלידות שעברו  (ואיכשהו זה תמיד היה סביב ארוחת הצהריים, ממש איך לומר… מעורר תיאבון!) הדימיון שלך כבר נדד למחוזות הכי שליליים שקיימים. ואם חלילה חווית בעצמך את מה שאף אחת כמעט ולא מדברת עליו…ששש..מדובר בהפלה, כן גם אני זכיתי לסמן V על החוויה הזו, אז בכלל מה הסיכוי שהפעם התוצאה עבורך תהיה שונה?

אז איך הצלחתי להתמודד עם זה בכל זאת? איך אפשר למצוא רגעי הנאה בכל התהליך הזה שנקרא הריון ולידה? כמה עצות מועילות מניסיון אישי 😊

"דאגות בלב איש ישיחנה" או במילים פשוטות תפרקי, תוציאי, תדברי – רק אל תשמרי לעצמך את כל הדמיונות. עצם הפריקה שלעצמה תשחרר אותך קצת. מצאי את אותו אדם שתוכלי לשתף אותו בדאגות שלך.  טיפ חשוב ואישי ממני: שימי לב שזה צריך להיות אדם שאת סומכת עליו ואת יודעת שרוב הסיכויים ירים אותך, ייתן לך את נקודת המבט החיובית ויפיח בך רוח של אופטימיות (גם אם זו תהיה אופטימיות זהירה, זו עדיין תהיה אופטימיות!).

קראי סיפורי הריון ולידה חיוביים!! מבטיחה לך שסרקתי באופן אישי את מרבית הפורומים, הכתבות והבלוגים האישיים – ובאמת יש כאלה לא מעט! זה ימקד אותך במחשבות חיוביות ותזכי להתמלא ברוגע ונחת.

זכרי שהפחד מקורו בדימיון. אם כבר דמיינת את הכי נורא עבורך, בואי נסי לדמיין את הכי טוב שמחכה לך. שתתקבלנה תוצאות בדיקה טובות. שתלדי בזמן המתאים והטוב ביותר, שתצליחי לעבור את הלידה כמו גיבורת על חלל אמיתית ובסופו של דבר תזכי לחבוק את הדבר הכי טוב שקיבלת במתנה.

אז נכון לא בהכרח שהכל יהיה כפי שציפית אבל קיימות 2 אפשרויות או שכן או שלא. אם הכל יהיה טוב – דאגתך הייתה לחינם (!!!). קנית כרטיס עלית כבר לרכבת, המסע המופלא החל ולא הצלחת להנות אף לא לרגע ממנו. אם לא יקרה מה שציפית ואיחלת לו, את בכל מקרה תתמודדי עם זה (כמו גדולה!) אז למה מראש להמר על התוצאה השלילית והנוראה מכל?

אז בואי נסכם שהריון ולידה הם לא בהכרח מסיבת החוף הכי זוהרת שהיית בה. אבל את עדיין יכולה למצוא בתהליך הזה את רגעי האושר והשמחה וזכרי שמדובר בפרק זמן קצר וחולף ומה שיגיע אחריו זה הדבר העיקרי והמתמשך…

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button