חדשות ואקטואליה

תגלית מדהימה בבריטניה, סמוך לסטונהנג': מעגל בורות בעומק 5 מטרים

חוקרים שבדקו את התגלית מצאו כי היא משלימה את אתר הסטונהנג' מכיוון לא צפוי

תגלית ארכאולוגית מדהימה סמוך לאתר הפופולרי והמסתורי סטונהנג' בבריטניה: חוקרים חשפו מעגל ענקי של בורות בעומק חמישה מטרים מתחת לאדמה, שפעם, כך הם מאמינים, הייתה שם התיישבות עתיקה גדולה. במקום נמצא אף מבנה מעגלי שעשוי מעץ

צוות מומחים שהגיע למקום כדי לבחון את התגלית אמר כי ככל הנראה מדובר בחלק המרכזי שהיה עד כה חסר בסיפור של הסטונהנג'.  "מעניין לציין שמעגל הבורות מעיד על תקופה של לפני כ-4,500 שנה", אומר הארכאולוג ניק סנשל מהאוצר הלאומי במדינה. 

כידוע, הסטונהנג' השוכן במחוז וילטשייר, כשמונה קילומטרים צפונית לעיר סולסברי – הוא אחד מהאתרים המפורסמים ביותר בעולם, שמושך אליו מיליוני תיירים מדי חודש. מדובר בעצם באבנים עומדות שעל פי הממצאים הארכאולוגים מעידים על כך שהן עומדות כבר 3,000 שנה, אם כי במקום יש עדויות נוספות לכך שהתרחשה שם פעילות בתקופות מוקדמות יותר. 

לדברי החוקר סנשל, מעגל הבורות – 20 במספר, הוא עדות לכך שהייתה במקום פעילות ענפה של פועלים שעבדו קשה למחייתם, וניהלו חיים שוקקים במקום. "התגלית ממחישה את היכולת והתשוקה של הקהילות הניאוליתיות לתעד את שיטות האמונה הקוסמולוגיות שלהם, בדרכים ובצורות שמעולם לא ציפינו", מסם סנשל. 

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button