נדל"ן

מהן שלושת הטעויות הנפוצות, שמשקיעים בנדל"ן עלולים ליפול בהן?

יש לכם קצת כסף בצד ואתם רוצים להשקיע אותו בנדל"ן? כך תוודאו שהכסף שלכם לא ירד לטמיון: 3 הטעויות האלה הן טעויות נפוצות שכל מי שמתעסק בהשקעות נדל"ן עשוי ליפול בהן

יש לכם קצת כסף בצד ואתם רוצים להשקיע אותו בנדל"ן? כך תוודאו שהכסף שלכם לא ירד לטמיון: 3 הטעויות האלה הן טעויות נפוצות שכל מי שמתעסק בהשקעות נדל"ן עשוי ליפול בהן, וטוב שתעשו אם תיקחו רגע אחד של מחשבה, כדי לא לטעות בהן גם כן.

הטעות הראשונה

הדבר האחרון שאתם רוצים לעשות זה לקנות בית ורק אחר כך להחליט מה אתם רוצים לעשות איתו. כשיש שוק חם זה יכול להיות קשה להתנגד לטירוף הקנייה, אך חשוב שתעשו זאת כבר לפני שקיבלתם משכנתא או מלאי מזומנים, עליכם להחליט על אסטרטגיית השקעה: איזה סוג של בית אתם מחפשים, איזה סוג של בית/מבנה יענה על הצרכים שלכם כמשפחה/עסק ועוד. קודם הגדירו צרכים בתכנית רכישה מוכנה מראש, ורק אז התחילו לחפש נכס שמתאים לתכנית הזו.

הטעות השנייה

אל תסתבכו עם המחקר. משקיעים רבים נוטים להשוות בלי סוף בין הנכסים שהם מעוניינים לקנות, בדומה למשקיעים שמעוניינים לרכוש רכב ומשווים בין הדגמים השונים שבשוק. אין בעיה לשאול שאלות ולנסות לבדוק אם הנכס אכן שווה את ההשקעה – אבל אל תלכו לאיבוד בשלב הזה, כדי שלא תפספסו הזדמנויות טובות על ליקויים שניתן לסדר במינימום עלות. מצד שני, אל תזלזלו בצורך לשאול הרבה שאלות ולבדוק כל מה שניתן לבדוק לפני הרכישה.

הטעות השלישית

מה שואלים? בסוגיה הזו הרבה משקיעים חסרי ניסיון יכולים לטעות, ובשביל זה אנחנו כאן: מלבד השאלות על הנכס עצמו, חשוב שתשאלו גם על האזור שבו הוא נמצא ותבדקו האם זה תואם את הצרכים שלכם. משפחה דתיה למשל תעדיף אזור שיש בו בית כנסת קרוב, משפחה עם ילדים תעדיף שירותים עם קופת חולים, בתי ספר וגנים בסמיכות וכן הלאה.

שאלו את המוכר:

האם הנכס נמצא סמוך למרכזי קניות?

האם הנכס נמצא באזור שסמוך לאתרי בנייה או שאמורים להתחיל בו תכניות בנייה ארוכות טווח בעתיד הקרוב?

האם הנכס ממוקם באזור בעייתי מבחינת שיטפון? במידה וכן, בדקו את האזור בעירייה, מהם רמת הסיכונים שבו כאשר יש הצפות? מהם הליקויים באזור?

האם הנכס נמצא באזור שנגוע בטרמיטים או מזיקים אחרים?

האם בבית יש סוגיות 'קשות' שצריך לטפל בהן?

מה חדש בבית עצמו ומה דורש תיקון והחלפה?

מדוע הוא מוכר את הבית/הנכס?

כמה שילמו הבעלים הקודמים עבור הנכס/הבית, ומתי זה היה?

קונים רבים חושבים שהם יודעים את כל התשובות לשאלות הללו או שהם מניחים שהתשובות תבואנה מאליהן, אך ההפך הוא הנכון.

ייתכן שהתהליך לא יעבור בצורה חלקה ויגרום לכם הרבה נזק לאחר הרכישה, אם לא תבררו את הדברים הללו לפני כן.

וזכרו: אחרי הרכישה כבר לא יהיה לכם למי לבוא בטענות מלבד לעצמכם.

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button