דעה אישיתהעצמה אישית

למה כדאי לנו לתת?

הידעת ? נתינה מגבירה ביטחון עצמי

טבעו של האדם הוא אגואיסטי מטבעו כמו שאומרת הגמרא "אדם קרוב אצל עצמו"

אך הנכסים הנחשקים ביותר בבריאה ובחייו של כל אדם שהם הביטחון והתענוג הנצחי – לא מגיעים מפעולות של מילוי רצונות עצמיים אלא מנתינה בלבד.

מצבם של רוב בני האדם היום בדורנו הוא חסרי ביטחון וריקים משמחה נצחית – לא רגעית שנעלמת.

החוק שקיים בבריאה כולה מאז בריאת העולם הוא שאנו בני האדם נוכל לקבל תענוג מתמשך רק ממעשה נתינה.

ככתוב בפתיחה לחכמת הקבלה :

רק הטבע נוצר בצורה כזו שאף פעם האדם אינו מסוגל למלא את רצונותיו הוא ולכן תמיד נמצא במצב של סבל וריקנות כי שורש טבעו של האדם נגזר ממחשבת הבריאה שכולה להיטיב לנבראיו וכן גם האדם יכול ליהנות הנאה נצחית רק במעשה נתינה לסביבתו ולבוראו ובכך יוכל האדם להשיג את 100% התענוג שבבריאה.

לכן מילוי הרצונות האגואיסטים שלנו לא רק שלא ימלא אותנו בסיפוק ותענוג אלא רק יגביר את הריקנות שבנו, ריקנות מתענוג, סיפוק וביטחון.

פעולת הנתינה ממלא אותנו במשמעות לחיים, אנו מקבלים ערך מוסף לחיינו מה שלא נקבל לעולם רק ממילוי הרצונות האגואיסטים שלנו, אנו משפיעים על חייהם של אנשים אחרים, תורמים משמעותית לרפואתם, לשמחתם, לתקוותם לחיות, לחיזוק בטחונם ובכך מתמלאים ישירות בעצמנו באותם תחומים.

שימו לב איך כל המיליונרים והמפורסמים בעולם לאחר שכבר מיצו את שיא הצלחתם פונים ישירות למעשי החסד והנתינה לקהילה כי אין שום מילוי לא במיליונים שצברו ולא בפרסום ובתהילה שהשיגו.

במעשה הנתינה שובר האדם את הטבע  האגואיסטי שלו ומגביר את הטבע השני שלו – טבע  ההשפעה שהוא טבע שאחראי על הביטחון, השמחה והסיפוק שבתוכנו.

מחפש להתנדב ולתת ?

הצטרף למערך המתנדבים והתורמים של נפש רוח נשמה

קבוצת מתנדבים הפועלת כל השנה למען קהילת חולי הסרטן ובני משפחותיהם

ניתן למצוא אותנו בפייסבוק "נפש רוח נשמה"

או בהתקשרות ל 054-4903063

נתינה מהנה…

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button