רץ ברשת

בצל הקורונה: הכנת ג'ל ביתי לחיטוי ב-3 מרכיבים בלבד

אחת הדרכים המומלצות על ידי משרד הבריאות להתגוננות מפני המחלה ואף להימנעות מהידבקות בה היא שמירה על היגיינת הידיים - הן באמצעות שטיפה עם סבון, והן באמצעות שימוש בג'ל חיטוי עם אלכוהול. כך תכינו את הג'ל בבית, עם שלושה רכיבים בלבד.

אחת הדרכים המומלצות על ידי משרד הבריאות להתגוננות מפני המחלה ואף להימנעות מהידבקות בה היא שמירה על היגיינת הידיים – הן באמצעות שטיפה עם סבון, והן באמצעות שימוש בג'ל חיטוי עם אלכוהול. כך תכינו את הג'ל בבית, עם שלושה רכיבים בלבד.

נגיף הקורונה (המכונה בשפה המקצועית Covid-2) הכניס את כולנו למשטר חדש בכל הנוגע להיגיינה אישית ושמירה על הניקיון אף במקומות ציבוריים. 
אחת הדרכים המומלצות על ידי משרד הבריאות להתגוננות מפני המחלה ואף להימנעות מהידבקות בה היא שמירה על היגיינת הידיים – הן באמצעות שטיפה עם סבון, והן באמצעות שימוש בג'ל חיטוי עם אלכוהול.
אופן ההדבקה בנגיף נעשה אמנם בעיקר דרך שיעול וטיפות רוק, אך מומחים טוענים כי הנגיף עמיד ויכול להתקיים לאורך זמן גם על משטחים שונים. אם אחרי שנגענו באותם משטחים נגענו באחד מאיברי הפנים – עיניים, פה או אף – הנגיף חודר מיד אל הגוף, ומכאן ההוראה להגן על ידינו בעזרת אלכוהול. 
מהו היתרון של חומר לחיטוי ידיים לעומת הסבון הרגיל? חומרים מעין אלו מכילים רמה גבוהה של אתנול שהוא בעצם החומר שמצוי בכל המשקאות האלכוהוליים. מחקרים שונים הצליחו להוכיח כי לאתנול תכונות מעולות גם בחיסול נגיפים שונים, היות והמעטפת החלבונית שעוטפת את הנגיף – היא כזו שמושמדת על ידי כהלים בריכוז גבוה. 
כשמוסיפים מים לאלכוהול, זה הופך את נוזל החיטוי לאפקטיבי ביותר, שכן האלכוהול לבדו פחות יעיל כשמדובר על חיטוי. 
כדי לשמור על היגיינה מקסימלית חשוב ראשית לשטוף את הידיים במים וסבון, ולאחר מכן להשתמש בנוזל החיטוי (אלכוג'ל). מאז התפרצות הקורונה, זינקו מכירות חומרי החיטוי לידיים בצורה משמעותית – אך היות ובארץ נחשב חומר החיטוי ליקר (רק לשם ההשוואה, בניו יורק נמכר גלון של 3.7 ליטר במחיר של 6 דולר שהם 18 ש"ח לערך, בעוד שבארץ בקבוקון קטן של 100 מ"ל נמכר בעשרה ש"ח).
מכיוון שמדובר במצרך שהולך להיות יותר ויותר חשוב ונחוץ בחודשים הקרובים – תעשיות רבות בארה"ב ובמדינות נוספות בעולם נערכות לייצור המוני שלו, אך היה מי שראה בכך הזדמנות 'לעשות כסף קל' ופרסם שיטות לייצור ביתי של הג'ל.  רוצים גם? אין בעיה. בשביל זה תצטרכו שלושה מרכיבים בלבד:

  • אלכוהול רוקחים 99%
  • ג'ל אלוורה
  • שמן אתרי

לצורך האחסון נצטרך בקבוק זכוכית או פלסטיק, מהסוג שנמכר ברשתות הפארם.

אופן ההכנה: 

  • ממלאים את הבקבוק ב2/3 אלכוהול רוקחים. 
  • שופכים לבקבוק 15 טיפות שמן אתרי (רצוי שמן לוונדר).
  • ממלאים את החלל הריק שנותר בבקבוק בג'ל אלוורה. 

הערה חשובה: אם ידוע לכם על רגישות לאחד המוצרים המוזכרים כאן, אין להשתמש בג'ל ללא היוועצות ברופא המשפחה. 

הצג עוד

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button